Horsens Squashklub - Sport på dine vilkår, når du har tid.

facebook

Nyheder

18. marts:

Kære medlemmer og brugere i Horsens Squashklub

Vi er nu ved dag 7 i coronavirussens ubarmhjertige forløb og holder fortsat lukket for al medlemsaktivitet i klubben. Bestyrelsen følger situationen dagligt og vi har i går holdt et ekstraordinært bestyrelsesmøde (virtuelt), hvor vi har drøftet situationen. Vi kan på nuværende tidspunkt ikke melde noget ud om forventet genåbning af klubben og vi håber derfor på jeres forståelse for det. Indtil videre kan vi blot alle afvente og væbne os med tålmodighed.

Vi bruger tiden på at lave vedligeholdelsesarbejde i klubben og sørger for at faciliteterne er klar til at blive taget i brug igen, når den tid kommer. Vi ser frem til igen at kunne byde jer alle velkommen i Horsens Squashklub.

Pas godt på jer selv og hinanden.

Med venlig hilsen

Bestyrelsen i Horsens Squashklub

 

12.marts:

Kære medlemmer og brugere af Horsens Squash Klub

På baggrunden af et øget risikoniveau i Corona situationen, har klubbens bestyrelse valgt at følge nationale anbefalinger og anbefalinger fra Dansk Squashforbund, hvilket betyder at vi lukker for aktivitet i squashklubben fra kl. 12.00 i dag og foreløbigt frem til og med søndag d. 29/3-20.

Vi følger udviklingen tæt og hvis risikoniveauet ændres, så følger vi naturligvis med. Hold øje med opdateringer på vores facebookside (søg efter Horsens Squash Klub)  og www.hsqk.dk.

Vi beklager den ulejlighed det måtte medføre og håber på forståelse fra alle. Vi glæder os til at spille squash igen, når det hele er overstået.

Hvis der er spørgsmål eller kommentarer, så send os en mail på Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Mvh.
Horsens Squash Klub

Udskriv Email

Indgang via

fit og sund hele livet

Nyhedsmail

Så ved du altid hvad der foregår i klubben.

 

Åben aften

Hver tirsdag fra kl. 19.15 er der åben aften, hvor alle medlemmer er velkommen til at deltage.
Der spilles på tværs af alle nivauer.

open by night

Træninger

  • Torsdag 17.00-18.00
    Begyndertræning for alle.
  • Torsdag 19.15-20.45
    Træningsaften for holdspillere.

 

aktiviteter

Introduktion og regler

Squash nyheder

Velkommen til....

Grib og bolde

gripSkulle du være så uheldig, at bolden går i stykker eller sætter sig fast i nettet, så kan der købes bolde ved skranken i Lido til 25,- kr pr stk. De har også nye grip liggende, hvis det skulle blive nødvendigt.

Vedligeholdelse

vedligeholdelseI Horsens Squashklub tilstræber vi at vores baner og andre faciliteter altid er i en stand der tilfredsstiller vores medlemmer.
Skulle du opleve noget, som du mener bør udbedres, er du altid velkommen til at kontakte os her.